Внимание
  • Please enter your DISQUS subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a DISQUS account, register for one here
Среда, 19 Февраль 2014 12:34

Податківці розкритикували тіньові трудові відносини

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Міндоходів підвергло критиці нелегальний оборот робочої сили, який веде до порушення прав людини, втрати працівником, зайнятим в «тіньовому» секторі економіки, соціальних гарантій, страхового стажу й соціальних виплат.

Податківці відзначили, що використання праці «нелегалів», нескладання або несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями й найманими робітниками є порушенням законодавства про працю і передбачає адміністративну відповідальність - накладення штрафу в розмірі від 30 до 100 ПДФО (510 - 1700 грн.).

У випадку виявлення в ході перевірки фактів порушення роботодавцем законодавства про укладення трудового договору, якщо ці дії призвели до нарахування, утримання й сплати в бюджет ПДФО, до нього будуть застосовуватися штрафні санкції в розмірі 25 % суми нарахованого податкового зобов'язання. А при повторному порушенні протягом 1095 днів - 50 % (ст. 123 ПКУ).

Також Куоап передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення податкових інспекцій про доходи громадян, - у вигляді попередження суб'єктів господарювання або накладення на них штрафу від 2 до 3 НМДГ ( при повторному порушенні протягом року - від 3 до 5 НМДГ). Крім цього, установлена кримінальна відповідальність за неукладення трудових договорів з найманими робітниками й грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 УКУ) і за ухилення від сплати податків (ст. 212 УКУ).

Прочитано 1125 раз

Оставить комментарий


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Loading

Добавь в Закладки

 

 

Новости читателей

Яндекс.Метрика