Нагадуємо, що з 1 січня 2013 року в Україні введено податок на нерухомість. Це передбачено статтею 265 Податкового кодексу України. Платниками такого податку є власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, у тому числі і нерезиденти. До 1 липня звітного року податкові органи обчислюють для фізичних осіб суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та надсилають за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості пода

Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення-рішення за місцем розташування об'єкта оподаткування через установи банків та поштові відділення.

Більшості громадян новий податок не торкнеться. Податковим кодексом передбачені пільги для власників квартир та житлових будинків, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Сплачуватиметься податок лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати.

Згідно із п..п. 265,7.3 Податкового кодексу України громадяни, які мають у власності кілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податку зареєстрований.

За несвоєчасну сплату податку на нерухомість передбачено штрафні санкції. При затримці сплати до 30 днів сума штрафу складатиме 10 відсотків погашеного податкового боргу, більше 30 днів – 20 відсотків.

Платники податку, які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, а також платники податку, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період відповідно до п. 202.2 ст.. 202 Податкового кодексу України.

Для цього необхідно, до органу ДПС за місцем реєстрації, подати заяву про вибір квартального податкового періоду. Така заява подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. 20 січня 2013 року – останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Таким чином в цьому році заява подається до 21 січня 2013 року.

Почалося підключення підприємців, які використовують касові апарати, до «електронної стрічки» - системи передачі даних про готівкові операції на сервери податкової служби.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року в Україні набрали чинності законодавчі норми, що впроваджують дистанційний моніторинг касових операцій. Новий сервіс був протестований в пілотному режимі наприкінці 2012 року та на сьогодні працює в штатному режимі.

Підприємці мають можливість подавати звітну інформацію в електронній формі до серверу податкової служби як шляхом придбання нової касової техніки, так і шляхом приєднання до вже існуючої техніки відповідних модемів для передачі даних.

За оцінками фахівців Міндоходів, такий формат моніторингу розрахункових операцій значно скоротить податковий аудит підприємців – користувачів касових апаратів, адже усі розбіжності між поданою звітністю та первинною документацією виявлятимуться дистанційно та заздалегідь.

У бізнесу є півроку на адаптацію до нових вимог законодавства – протягом першого півріччя 2013 року до підприємців не будуть застосовуватися штрафні санкції за неподання такої звітності в електронній формі.

Вторник, 08 Январь 2013 17:51

Нові ставки єдиного податку

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі ПКУ), ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" № 5515-VI встановлена мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року в розмірі 1147 грн.

Таким чином, для платників єдиного податку І та ІІ груп протягом 2013 року авансові платежі будуть складати:

І група (10% мінімальної з/плати) – 114,7 грн.

ІІ група (18% мінімальної з/плати) – 206,46 грн.

ІІІ група (20% мінімальної з/плати) – 229,40 грн.

Згідно із. ст.. 295 ПКУ платники єдиного податку І та ІІ груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця. Тобто, авансовий внесок за січень року необхідно сплатити до 20 січня 2013 року.

Нагадаємо, що ст.. 122,1 ПКУ передбачений штраф за несплату (несвоєчасну сплату) авансових внесків в розмірі 50% ставки єдиного податку.

Вторник, 08 Январь 2013 17:15

Виключити непорозуміння

З метою досконалого розуміння платниками податків деяких норм податкового законодавства, ДПС України були видані узагальнюючі податкові консультації, а саме:

узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань складання зведеної податкової накладної, затвердженої наказом ДПС України від 21.12.2012 № 1177;

узагальнююча податкова консультація стосовно особливостей справляння екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, затвердженої наказом ДПС України від 21.12.2012 № 1179;

узагальнююча податкова консультація про застосування положень Податкового кодексу України в частині використання води юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та платниками єдиного податку для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, затвердженої наказом ДПС України від 21.12.2012 № 1180;

узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання - фізичних осіб - платників єдиного податку, затвердженої наказом ДПС України від 24.12.2012 № 1183;

узагальнююча податкова консультація щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженої наказом ДПС України від 24.12.2012 № 1185.

 

Пятница, 04 Январь 2013 06:15

Надайте декларацію вчасно

З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2012 року, яка триватиме до 1 травня 2013 року.

У 2013 році декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з яким громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.

Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року.

Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду.

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) вже з’явився спеціальний банер, у якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та її додатків.

Всі питання стосовно декларування доходів громадян за телефонами 2-19-08, 2-10-66.

Четверг, 27 Декабрь 2012 06:40

Електронні податкові сервіси

ДПІ у Старобешівському районі нагадує платникам податків, що з метою реалізації державної політики електронного документообігу, створення комфортних умов для суб’єктів господарювання під час адміністрування податків, Державною податковою службою України запроваджено ряд електронних податкових сервісів, зокрема:

- "Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів)", яким передбачено надсилання на e – mail платника податків, що має податковий борг перед бюджетом, каналами сучасних інформаційних технологій відповідних інформаційних повідомлень.

- "Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів)", яким передбачено надсилання платникам податків в електронному вигляді засобами електронного зв’язку документу, що підтверджує відсутність заборгованості по податках перед бюджетом на підставі наданої ними електронної заяви.

- "Дізнайся більше про свого бізнес - партнера", який розміщено на головній сторінці офіційного веб- порталу Державної податкової служби України (www.sts.gov.ua), надає можливість on – line перевірки перебування на обліку в органі Державної податкової служби та стану розрахунків такого платника податків з бюджетом.

Для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків з питань надіслання ними в електронній формі податкової звітності та податкових накладних в Державній податковій службі України створено загальнодержавний call – центр, скористатись яким можна безкоштовно зі стаціонарного телефону за номером: 0-800-501-007 (вибравши напрямок 7). Отже, звернувшись до call – центру, користувач може отримати також інформацію щодо роботи електронних податкових сервісів.

В процессе перехода от фискальной модели работы к сервисной, для органов государственной налоговой службы важное значение имеет построение партнерских взаимоотношений с плательщиками налогов, налаживание эффективного механизма взаимодействия в режиме реального времени. Для обеспечения такого взаимодействия создается электронный сервис "Электронный кабинет плательщика налогов", который будет способствовать своевременной и в полном объеме уплате налогов и сборов.

Рраспоряжением КМУ от 05.12.2012 г. № 1007-р принята Концепцию создания сервиса «Электронный кабинет налогоплательщика» и утвержден план мероприятий по ее реализации.

Предусмотрено два этапа реализации Концепции, которые будут реализованы на протяжении 2013-2014 годов.

На первом этапе (в 2013 г.), планируется обеспечение доступа налогоплательщика к его лицевому счету, в частности, к информации о задолженности по уплате налогов и сборов (обязательных платежей), с использованием электронного сервиса (компонент «Расчеты с бюджетом»).

На втором этапе (в 2014 г.) с использованием электронного сервиса (компонент «Информационный блок») будет обеспечен доступ налогоплательщика к его индивидуальному налоговому календарю с целью информирования о сроках:

  • - предоставления налоговой отчетности;
  • -уплаты налогов и сборов (обязательных платежей);
  • - предоставления сведений, сформированных на основании налоговой отчетности;
  • -предоставления информации о перечне и объеме налоговых льгот;
  • - предоставления документов, выданных органами ГНС (справок, торговых патентов, свидетельств, удостоверений и т.д.);
  • - предоставления сообщений о налогообложении, в частности разногласий в реестрах выданных и полученных налоговых накладных с данными контрагентов, и допущенных ошибок в налоговой отчетности с целью их самостоятельного исправления (без наложения штрафных санкций).

Кроме того, в 2014 году планируется введение официальной переписки с органами ГНС по вопросам налогообложения, получения соответствующих консультаций с использованием «Электронного кабинета налогоплательщика».

Среда, 19 Декабрь 2012 08:31

Минимальная заработная плата 2013

Президент Украины Виктор Янукович подписал Закон № 5515-VI О Государственном бюджете Украины на 2013 год.

Законом установлены прожиточный минимум на одно лицо в расчете на месяц в размере с 1 января - 1108 гривен, с 1 декабря - 1176 гривен; минимальная заработная плата в месячном размере: с 1 января - 1147 гривен, с 1 декабря - 1218 гривен.

Таким образом, сумма налоговой социальной льготы в течение 2013 года будет составлять 573,5 грн. При этом сумма начисленной заработной платы, при которой предоставляется налоговая социальная льгота, с 01.01.2013 по 31.12.2013 года будет равна 1610,0 грн.

Пятница, 14 Декабрь 2012 19:20

Якщо продаєте транспортний засіб

З 04 грудня 2012 набрав чинності Закон України від 02 жовтня 2012 року № 5413-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів»

Зазначеним Законом внесені зміни до підпункт "г" пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" та Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, зокрема, встановлено нові ставки державного мита за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів у таких розмірах:

дітям, одному з подружжя, батькам - 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

іншим особам - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, передбачено зміну механізму визначення доходу від продажу транспортних засобів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб. Так, дохід від продажу легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості цього транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної відповідно до закону (за вибором платника податку).

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад, допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати. Вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, з урахуванням вимог п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу.

Нагадаємо, підпунктом 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що для цілей розділу IV „Податок на доходи фізичних осіб” цього Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Водночас, якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то її оподаткування регулюється п. 170.7 ст. 170 ПКУ. Згідно з абзацом третім п.п. 170.7.1 ПКУ цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Відповідно до абзацу першого п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 цього Кодексу не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2012 році – 1500 грн.). Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з п.п.164.2.19 п.164.2 ст.164 ПКУ і підлягає оподаткуванню у джерела виплати за ставками встановленими п.167.1 ст.167 ПКУ.

Для подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти договір “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією. Такий договір можна укласти в електронному вигляді. Для цього слід завантажити з рубрики офіційного інформаційного ресурсу www.cskidd.gov.ua «Програмне забезпечення/Програмне забезпечення для звітності» інсталяційний пакет програмного забезпечення «ДПС Захист звітності». Після встановлення та налаштування якого в меню “Договори та заяви” потрібно обрати відповідний варіант Договору. Договір підписується особистими ключами посадових осіб або фізичної особи – підприємця та відправляється до ДПС.

Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору “Про визнання електронних документів”, потрібно звернутись в податкову інспекцію за місцем реєстрації 

Договір “Про визнання електронних документів” та централізована подача звітності засобами телекомунікаційного зв’язку здійснюється на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. . У спеціальному програмному забезпеченні «ДПС Захист звітності» зазначена адреса прописана за замовчуванням.

Шановні платники податків, з метою спрощення пошуку запитань-відповідей розміщених у Єдиній базі податкових знань щодо отримання послуг електронного цифрового підпису в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби було створено категорію «620 Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДПС» з підкатегоріями:

620.01 загальна інформація;

620.02 реєстрація користувачів;

620.03 використання особистого ключа платником податків та програмного забезпечення АЦСК ІДД ДПС для подання звітності в електронному вигляді;

620.04 обслуговування сертифікатів ключів.

Музей в киевеВ Києві після реконструкції урочисто відкрито музей Державної податкової служби України. Почесними гостями церемонії відкриття стали Голова ДПСУ Олександр Клименко та керівники відомства минулих років.

Оновлений музей податкової служби розширено з двох виставкових залів до п’яти та обладнано за сучасними інтерактивними технологіями, у тому числі зручним кінозалом. В музеї ДПСУ істотно розширено експозицію, в якій представлено багато унікальних експонатів та зібрано чимало цікавих відомостей про минуле та сьогодення українського оподаткування. «Сьогодні ми вшановуємо минуле податкової служби, її традиції і, особливо, людей, які присвятили податковій справі своє життя. У своїй роботі ми спираємося на досвід попередніх поколінь співробітників податкової служби. В якості прикладу для нас - їхнє самовіддане ставлення до своєї справи», - наголосив у своєму виступі О. Клименко.

Першими відвідувачами реконструйованого музею Державної податкової служби стали школярі - учні 5 класу київського ліцею №21. Для них було проведено пізнавальну екскурсію оновленими залами. Голова ДПС України Олександр Клименко запевнив, що такі учнівські екскурсії стануть постійною практикою з метою виховання податкової культури. «Ми не просто зберегли свою історію – ми прагнемо передати її наступним поколінням. Двері нашого музею відтепер відкриті для учнів навчальних та виховних закладів Києва, а також інших міст України. Ми сьогодні працюємо над тим, щоб екскурсії до музею стали елементом навчальної програми як для звичайних школярів, так і для учнів спеціалізованих «податкових» класів», - повідомив керівник ДПСУ.

Нагадаємо, що за підтримки ДПС України в усіх регіонах України вже створено 237 спеціалізованих «податкових класів», учні яких мають можливість поглиблено вивчати особливості податкової системи та податкові дисципліни. Крім того, для підвищення рівня податкової культури серед школярів ДПС разом з Міністерством освіти розробляють програму та підручники для курсу «Основи оподаткування», розрахованого на учнів 5-11 класів.

«В началоНазад1234ВперёдВ конец»
Страница 1 из 4

или через соц сети

Поддержите сайт поставив +1

Добавь в Закладки

Войти на сайт

Здравствуйте, уважаемый житель Старобешевского района!

Спасибо за регистрацию!

Комментарии

Наши друзья

Донецкий охотник

Донецк! Сайты Донецка!

Сайт Новосветского поселкового совета

Помоги детям

Помощь сайту

Вы можете оказать помощь сайту удобным для Вас способом.

Z166786757734
R145433223808
U373097772304

Отправить SMS

Все деньги будут потрачены на оплату хостинга, продлении доменного имени, развитие и оплату труда разработчика-администратора сайта.

Подписка на новости

Введите Ваш Email:

Бесплатные смс

Отправить смс на мтс

Отправить смс на киевстар

Отправить смс на дайф

Календарь

« Январь 2013 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Погода
Погода в Старобешево

влажность:

давление:

ветер:

Погода в Новом Свете

влажность:

давление:

ветер:

Погода в Комсомольском

влажность:

давление:

ветер:

Праздники Украины

©2012 Официальный сайт Старобешевского района Донецкой области

Разработка и поддержка Богатырев В.Н.

Создание сайта в WEB студии Сайт Мастер

Внимание! Сайт работает в тестовом режиме.

Использование материалов и новостей Сайта Старобешевского района разрешается при условии прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на stb.dn.ua

??????? Orphus